fbpx
Volkswagen Golf MK7R Static

Ostrej nyan kocour

Volkswagen Golf mk7 je na tuningové scéně poměrně rozšířený. Vzhledem k tomu, že se jedná o parádní hatchback, není se čemu divit. Golf sedmé generace je už sám o sobě hezké auto a stačí mu opravdu málo, aby se i za ,,obyčejným“ Golfem člověk otočil. Dneska to nebude zas tak obyčejný Golf. Koukneme se rovnou na vrcholnou variantu, a to na ,,eRko“. Zároveň se jedná, po 19 autech na vzduchovém podvozku, o auto na staticu! Dominik auto již upravené koupil, ale rozhodně to neznamená, že by v úpravách nepokračoval. Dominika určitě sledujte na Instagramu. Fotky nastříleli SDLCKPHT, David Růžička, PettePhoto, Trophy Guide Official a Matěj Březina. Tak dávej likes, follows a čti rozhovor! Enjoy!

Ahoj, kdo seš, odkud seš a co nám dneska ukážeš?

Ahoj, jmenuji se Dominik Komínek je mi 24 let a bydlím v Hudlicích, kousek od Berouna. Dnes Vám ukážu svého VW Golfa 7R.

Jak dlouho seš majitelem, jak ses k autu dostal?

Už to bude 14 měsíců. Přesně 4 dny před Vánoci jsem ho koupil. Znal jsem auto ze srazů a hrozně se mi líbilo! Poté jsem viděl inzerát na sportovních vozech a začal jsem nad ním přemýšlet. Poté slovo dalo slovo a domluvil jsem se s předchozím majitelem a po následné prohlídce jsem věděl, že ho nutně potřebuju! 

Proč zrovna tohle auto?

Vždycky se mi líbilo a vždycky jsem ho chtěl!

Kdy proběhla první úprava a jaká?

Auto už jsem koupil celkem hodně upravené, ale první úprava přišla asi měsíc po koupi a byl to zadní difuzor od značky Maxton design.

Jaká byla poslední úprava auta?

Poslední úprava bylo přehrání softwaru od Revo na Stage 2 + Stage 2 pro DSG. Aktuálně jsem na 386 koních.

Nejlevnější a nejdražší úprava?

Nejlevnější asi výměna chromových znaků za černé lesklé a nejdražší určitě kola.

Úpravy si řešíš na autě sám, nebo dáváš někam do garáže/servisu?

Záleží co za typ úpravy se jedná. Třeba nějaké fólie na auto jako dechrome, pruh na okno, montáž doplňků jako Maxton a lakování brzd jsem si dělal sám. Snažím si na autě udělat co nejvíce sám, ale pokud je potřeba odbornejší zásah, tak dávám auto do servisu – tím bych chtěl poděkovat TMCar a Pedro Servis Hořovice, kteří se mi o auto v případě potřeby starají.

Co tě přimělo si začít auto upravovat?

Vždycky se mi líbilo, když je auto trochu jiné než ostatní sériová auta. A vždycky se mi upravené auta líbila, takže jsem vždycky upravené auto chtěl.

Power/Stance?

Za mě power!

Aktuální setup auta? Interiér/Exteriér/Engine/Podvozek/Kola/Audio/Ostatní úpravy

Kola Ispiri FFR6 8,5×20 s pneu 235/30, výškově a tuhostně nastavitelný podvozek Gepfeffert V2, přední brzdy z Audi RS6 s 390mm kotoučem, zadní brzy OEM, pouze přes adaptér předělány na 356mm kotouč, přední lipo Rieger Tuning, boční prahy + zadní difuzor Maxton Design, Downpipe Scorpion exhaust, Catback upravený Milltek, Revo vložka filtru + upravená mřížka k většímu přísunu vzduchu, Leyo Motorsport silikonová hadice sání + zvětšený vstup do turba, Revo stage 2 + Stage 2 DSG, Leyo Motorsport pádla volantu, zadní světla z facelift verze, polep Nyancat od NeverStock, rozšířené blatníky SRS TEC, tmavá PPF fólie na předních světlech.

Prozradíš jaký jsou další plány s autem?

Časem by se mi líbil vzduchový podvozek a sedačky z 6R Recaro.

Odkud bereš inspiraci? Děláš si věci podle sebe, nebo se necháváš inspirovat třeba zahraničím? Případně odkud?

Většinou si vše dělám podle toho jak se to líbí mě. Snažím se nekopírovat.

Daily auto?

Renault Megane 1.4 16V 70kw 

Máš nějaký další auta?

Kromě Megana a Golfa už né.

Na jakejch akcích můžem tvoje auto vidět?

Například SQRCHL, Prague Car Festival, HH Selection, The Event, různý midnighty a akce co se vymyslí v průběhu roku.

Jakej je tvůj dream car, který by sis chtěl upravit k obrazu svému?

Teď se mi hrozně začalo líbit Lance Evo 8/9.

Víš o někom, kdo by si zasloužil mít tady článek o svým autě? Popřípadě kdo?

Myslím si, že hezký auto má například Ondra Veselý, který by si článek taky zasloužil! 

Co bys doporučil, vzkázal začínajícím nadšencům do úprav auta? Co si myslíš, že je ideální start?

Ideální start je podle mě mít auto, který se mi líbí a začít si ho upravovat pro sebe a podle toho, jak se to člověku líbí.

Co bys rád vzkázal závěrem?

Rád bych na závěr poděkoval všem, kteří mě teď v poslední době podpořili v soutěži o leštění a keramiku. A také Vám, že jsem se mohl článku účastnit.

Díky za tvůj čas a přeju spousty úspěchů, nejen s úpravama, do budoucna!