fbpx
BMW 1er F21 Static

Baby Bimmer

Další fTopu member. Martin má svoje BMW od ,,miminka“ a je skvělý vidět, že při správné údržbě, se může i hodně nakoňovanej motor dožít velmi pěkných nájezdů, bez sebevětších problémů. Až se dostanete v tomhle článku k setupu, rozhodně si ho přečtěte pořádně. Přeci jenom, tenhle drobek vyjel z továrny s označením 114i. A to se úplně netváří jako extra závodník, že? Rozhodně si o týhle parádní jedničce běžte počíst a klidně nám dejte vědět, jestli by jste to do toho auta řekli. My teda rozhodně ne! Martina sledujte tady! Galerii máme dneska od pana Hnízďáka. Dávejte likes, follows, čtěte a sdílejte tuneMAG! Enjoy!

Ahoj, kdo seš, odkud seš a co nám dneska ukážeš?

Ahoj jsem Martin, říkají mi Baslík, přebývám hlavně v Plzni a dnes jsem Vám přisel ukázat jedničkovýho bavoráka v generaci F a konkrétně třídveřáka, s onačením F21.

Jak dlouho seš majitelem, jak ses k autu dostal?

Auto mám už 7 rokem a sehnali jsme ho jako rok jetý. Rok bylo jako převáděčka v showroomu Invelt Praha.

Proč zrovna tohle auto?

Sháněli jsme auto se zárukou, ale chtěl jsem zadokolku s manuálem, sice motor a koně byla velká slabota, ale za ty peníze se to tam nemohlo nechat.

Kdy proběhla první úprava a jaká?

Hned v prvním týdnu byla zatmavená zadní světla do úplně černý a vydrželo to dodnes, nedokážu si to bez toho ani představit.

Jaká byla poslední úprava auta?

Znovupřelakování brzdových třmenů do chameleon zlaté barvy.

Nejlevnější a nejdražší úprava?

Nejlevnější asi zrovna ta folie na světlech, a nejdražší to bude komplet nerez výfukový systém, se 4 koncovkami o průměru 115mm.

Úpravy si řešíš na autě sám, nebo dáváš někam do garáže/servisu?

Dost věcí si dokážu udělat sám (třeba bodykit, křídlo atd.) ale většinu věcí si člověk sám neudělá (ladění software, obout kola, folie) takže klucí z crew vždy pomůžou.

Co tě přimělo si začít auto upravovat?

No to asi nedokažu úplně přesně říct, možná taková ta kouzelná ulička v tesku s těma chromovýma samolepkama draků a tigrů a modrý diodový ledky, tam začala většina z nás.

Power/Stance?

Oboje říkám tomu street, prostě auto který je svižný dokaže si poradit s okruhem ale zároveň to můžeš postavit jako leštěnku.

Aktuální setup auta? Interiér/Exteriér/Engine/Podvozek/Kola/Audio/Ostatní úpravy

Interiér: je v paketu sport s prošívanými sedačkami a volantem, červenou nití. Zároveň sedačky mají elektronický dofuky, když to dofoukneš na max ani se nehneš.

Exteriér: Zaujme hlavně folií od Avery Dennison, kterou lepila firma PDdesign a je to flip flop folie, takže mění barvu pod úhlem, pod kterým se na ni díváš, pak komplet bodykit, který jsem si vytvořil sám a křídlo od firmy CSR racing.

Engine: Motor mám 1,6 benzín s hybridním turbem od Garretu, komplet nerez výfuk, pipercross vložka filtru, zesílené bof od australské firmy GFB ve verzi DV+, všechny původní membrány jsou vyměněné za zesílené silikonové aby vydrželi tlak kolem 1,8 baru. Výkon býval naladěn až na 213kw ale kvuli životností je teď snížený.

Kola: Obouvám 19ky na 225/35 pneu samozřejmě vlastním bavoráka takže dozádu chodí číny za litr ale dopředu nazouvám polosliky syron streetrace 88w xl, a disky jsou Bmw styling M666, ale teď na jaře přijdu s něcím novým.

Audio: Celé auto je osazeno MB quart a vzadu Hi-end tenkým subwooferem od Kickeru, ktery i vůči svým malým rozměrům dokáže rozehrát 500w rms.

Prozradíš jaký jsou další plány s autem?

Jak už jsem psal, tuto sezonu přijdou nová kola a jinak je konečně doděláno, teď už to spíš udržovat, aby to ještě chvíli jezdilo a nějak vypadalo.

Odkud bereš inspiraci? Děláš si věci podle sebe, nebo se necháváš inspirovat třeba zahraničím? Případně odkud?

Většinu věci si dělám podle sebe, ono tahle jednička je auto pro německý babky, takže se to moc neupravovalo. Ba naopak, jsem takový průkopník a na německých fórech se to fotkama mého auta jenom hemží a kluci berou inspiraci ode mě.

Daily auto?

Ano auto je daily dojíždím do práce každý den, takže auto dá kolem 1500km týdně.

Máš nějaký další auta?

Ano vlastním ještě Bmw E36 kabrio, a další 36ku v compaktu (wintercar, která je spíš taková, když to nejede kámošům, tak si to pujčí a vrátí s prázdnou nádrží)

Na jakejch akcích můžem tvoje auto vidět?

Objízdím celou republiku, miluju pražský midnighty, cokoliv kde je jsem tam. 

Jakej je tvůj dream car, který by sis chtěl upravit k obrazu svému?

Nad touto otázkou se dlouze zamýšlím a opravdu mě nic nenapadá. Možná nějaký americký muscle car.

Víš o někom, kdo by si zasloužil mít tady článek o svým autě? Popřípadě kdo?

Jeden z dobrých kamarádů Mára, má Corvettu Z06 a taky už do ní dost nasypal.

Co bys doporučil, vzkázal začínajícím nadšencům do úprav auta? Co si myslíš, že je ideální start?

Mají to teď jednodušší, než když se začínalo ještě za nás. Daj podvozek a kola a je to hezký, líbí se mi to, takže takhle bych to nechal.

Co bys rád vzkázal závěrem?

Děkuji za pozvaní udělat tento článek, moc se mi to líbilo. Když pak člověk mluví o svém autě, dojde mu kolik hodin a financí do toho vložil a zase mu to připomene, jak to má rád. A i ty věci okolo, které pak k tomu člověka dovedou, jako že najde nové přátele, kamarády a známé.

Díky za tvůj čas a přeju spousty úspěchů, nejen s úpravama, do budoucna!