fbpx
Volkswagen Vento GT Static

Luft? Nein, static!

Myslím, že se psal rok tak 2014/2015, kdy jsem tohle auto viděl poprvé. Sorry, paměť už neslouží tak dobře, abych si to pamatoval přesně. Tehdá mě to auto zaujalo ze dvou důvodů. První byl ten, že jsem vlastnil úplně stejné auto. Druhý, černé přední blatníky a na nich bílým sprejem nastříkaný stromečky Wunder-baum. Tehdá jsme všichni byli buď studenti, nebo jsme měli svojí první práci a byli jsme rádi, že jsme schopný si zaplatit benzín, nebo naftu za 200. Jojo, kde jsou ty časy. Tehdá jsme si všichni poměřovali svoje přirození na fóru VW Clubu, kdo dřív udělal nějakou úpravu, kdo má co nového na autě. Jo, doba to byla dobrá, ale zaplať pán bůh, že už je to pryč. No nic, dejte si tuhle novou, vzpomínkovou rubriku. Kubu určitě sledujte tady! Vzhledem k tomu, jakým je Kuba fotografem, tak si všechny fotky fotil sám. O další důvod mu dát follow na Insta. Doufám, že Vás tahle rubrika bude bavit a věřím, že to rozhodně není poslední auto, o kterém si tady povídáme. Dávejte likes, follows, čtěte a sdílejte tuneMAG a hlavně! Vzpomínejte na legendy.. 😉 Enjoy!

Ahoj, kdo seš, odkud seš a o čem se budeme bavit? 

Ahoj, jsem Kuba, jsem z Prahy a budeme se bavit o mém, teď už bývalém, VW Ventu. 

Jak dlouho jsi byl majitelem, jak ses k autu dostal? 

Auto jsem měl skoro 9 let a dostal sem se k němu přes teď už bývalého kamaráda a to byla docela storka. Kluk s kterým jsem se znal “od dob hraní si na pískovišti”, mi těsně po tom, co sem udělal řidičák, dohodil VW Vento po  jeho mistrovi ze střední. Jelikož jsme se znali fakt mega dlouho a já tehdá nastoupil čerstvě do první práce, kde jsem byl celkem v zápřahu, tak jsem ho pověřil, aby to za mě vyřídil. Po pár dnech přivezl auto, jeli jsme ho přepsat a všechno ok. Asi po měsíci veselýho ježdění, mě na fóru konfrontoval žák toho mistra, že jsem čurák co neplatí atd. Po tom, co jsme se potkali s tím mistrem, vyplynulo na povrch, že teď už bývalý, dlouholetý kamarád sbalil prachy, před mistrem dělal ze mě debila, a mě zas lakoval, jak je všechno vyřízený atd., atd. Pak se to nějak vyřešilo. Prachy se urovnaly, ale dlouholetý kamarádství tímhle skončilo a já měl svoje první auto. 

Proč zrovna tohle auto? 

Upřímně, pokukovali jsme s tátou, tehdá po Golfu MK3 cabrio, ale jelikož jsem měl tehdá kapelu a jezdil aktivně na BMX, tak dostal přednost prostor.

Kdy proběhla první úprava a jaká? 

Když to vezmu úplně od začátku, tak první úprava byly začerněný odrazový plochy světel. A po tom co mi to někdo oparkoval na parkovišti, tak legendární Kelly černý blatníky, s nastříkanýma Wunder-baum stromečkama. 😂 A Toledo lip. Takový ty věci, než se člověk rozkouká, co, kde, jak, kdo upravuje a tak.

Jaká byla poslední úprava auta?

Spíš než úprava, tak se mi povedlo po dlouhý době sehnat celkem rare věc, a to upravený TYC projektory z Golfa, ale do tvaru Vento hranatých světel. 

Nejlevnější a nejdražší úprava?

Nejlevnější byla moje první GT maska, kterou jsem jednou orval z ohořelýho vraku Venta, někde v Jinonicích a nejdražší asi pak poslední kola OZ futura.

Proč ses zbavoval auta? Kdy nastal ten moment, kdy sis řekl, že konečná? 

Po loňským dubgangu, po tom, co jsem už nějakej rok pokukoval po starších mercedesech, a kdy jsem dojel domu ze srazu vydrncanej a nasranej z jízdího komfortu, už sem si řekl dost. Pak se to dobře sešlo finančně a objevil se ideální kousek, tak jsem řekl, že už bylo dost a je třeba se posunout dál. 😊 

Jak bys zpětně zhodnotil svojí práci na tom autě? Udělal bys něco jinak? 

Asi nedělat to všechno tak na “PUNK”.

Nejlepší a nejhorší zážitek s tvým autem?

Neejhorší byla asi uražená nápravnice o vystouplej kanál. A nejlepší bylo asi celý to bytí s autem. Celkem mi to otevřelo obzory, seznámil sem se s partou prima lidí a srazů. A úplně nejlepší byla reakce nějakejch, mladejch Němců, na jednom sraze za čárou, když mi v kufru hledali luft… a on tam nebyl. 😂 

Power/Stance?

Stance.. Vento mělo celejch 85KW, a s tim setupem, co tam byl, jsem už ve 110 myslel, že umřu. 😂 

Jakej byl finální setup auta? Interiér/Exteriér/Engine/Podvozek/Kola/Audio/Ostatní úpravy

Static co nejníž to šlo, Komplet GT look, dualní projektory, O.Z. Futura, openair z Twinga, Votex dřevodekor na palubce, spolu s highline dřevěnou řadičkou a polodřevěnym volantem, černý madla, stínítka, lampa, all red zadní světla s custom heckblende, nádechy v triu a Rieger lip.

Co pocity? Ve chvíli, kdy jsi věděl, že už to odjíždí, že už to auto není tvoje? 

Hele lehkej sentiment tam byl, přeci jen bylo to moje první auto, kde jsem se všechno učil. Ale věděl jsem, že jde do dobrejch rukou.

Víš, kde momentálně auto je? Znáš majitele?

Jasně! Má ho Čony.

Nechal sis, kromě fotek, nějakou hmotnou vzpomínku z toho auta?

Hele, přímo z auta asi úplně ne. Spíš věci, co mi zůstaly a neprodaly se. Třeba držáky kazet a cd do palubky.

Máš nějakej úspěch s autem, o který by ses rád podělil?

Dojel jsem s nim do Jihlavy a zpátky. Po D1, kde v některejch momentech, jsem málem vyskočil skrz openair na těch panelech.

Můžeme se, v dohledný době, těšit na rozhovor i v naší hlavní rubrice?

Asi jo. 😂 Jestli někdy dodělám ten můj cikánskej sen..

Díky za tvůj čas a přeju spousty úspěchů, nejen s úpravama, do budoucna!

Zveřejněno v BITs