fbpx
Seat Leon 1P FR LineaR

Custom LineaR

Značka Seat zatím nesklidila moc velkou chválu ve Vašich řadách. Věřím, že tenhle Seat by to mohl změnit. Zaprvé, Jarvis se rozepsal a vznikl z toho super rozhovor. Zadruhé, na tomhle autě je odvedeno fakt mraky práce. A valná většina věcí je custom. Tím pádem je exkluzivita zajištěna, což se velmi cení a zároveň to autu dodává o to větší koule. Jsem moc rád, že se mi Jarvis ozval a mohli jsme tenhle rozhovor udělat. Ačkoliv se neřadím mezi fanoušky Leonu 1P, tohle se opravdu povedlo. Jen tak dál, takhle by to mělo vypadat! Snad se Vám dneska bude Seat líbit aspoň tak, jako se tenhle líbí mě. Jarvise sledujte tady! Fotky jsou dnes od Adu Brožkové a Jarvise samotného. Dávejte likes, follows, čtěte a sdílejte tuneMAG! Enjoy!

Ahoj, kdo seš, odkud seš a co nám dneska ukážeš?

Ahoj, říkají mi Jarvis. Bydlím v malé vesničce v podhůří Šumavy a trochu Vám dnes přiblížím svého Leoše (SEAT LEON 1P FR).

Jak dlouho seš majitelem, jak ses k autu dostal?

Leoše vlastním od 2016 (druhý majitel). Koupil jsem ho přes inzerát, který jsem objevil ve 3 hodiny ráno. 

Proč zrovna tohle auto?

Dvojková generace Leonu se mi líbila hned od uvedení na trh (v mých cca 11-12 letech). Takže mk2 Leon v LineaR paketu, je vlastně takový moje dream car. Vím, že tohle auto má spoustu odpůrců. I teď se najdou tací, kteří zarytě tvrdí, že mk1 Leon je středobod vesmíru… ale 100 lidí, 100 chutí. Je přeci spousta jiných krásných aut. Ale jak se více blížil čas koupě mého, vyloženě prvního vlastního auta, začal jsem si Leona nějak zakazovat a hledat na něm mouchy. Například interiér, ten se v Seatu opravdu nevyvedl. Rozumím, že se chtěli odlišit od koncernu, ale to se za mne nepovedlo. Další věc byla, že mnou požadovaná specifikace vozu, nebyla k sehnání. Nebo když už, tak pro mě za nereálnou cenovku v zahraničí. Takže jsem se nechal trochu strhnout i okolím, přestal shánět Leona a začal pokukovat po Ovci. Ale né a né si vybrat. Už jsem znal inzeráty z paměti. Tu jednoho dne ve 3 ráno, mi nejmenovaný internetový portál podstrčil mezi Ovečkami, reklamu na Leona. Nevěřil jsem vlastním očím. Nemohl jsem ani dospat a ráno volal na uvedené číslo, jestli to je pravda. Byla! Tak jsem neváhal a okamžitě pro něj jel.

Kdy proběhla první úprava a jaká?

Auto vlastnila dáma. Dopřávala autu veškeré servisní úkony, jak se patří. Po technické stránce výborné. S jasnou servisní historií. Jen co se kosmetiky týče, nebylo ušetřeno šrámů od dámského zacházení. Takže jsem maskoval škrábanečky, vytahával jsem sem tam nějaký důlek od nákupního košíku. Auto se rozleštilo a dostalo nová kola.  

Jaká byla poslední úprava auta?

Dovybavení auta o originální přídavné budíky teploty oleje a tlaku turba z VW Scirocco R.

Nejlevnější a nejdražší úprava?

Nejlevnější byly zřejmě prošívané velurové autokoberce. A nejdražší? Na to těžko odpovědět… ale největší jednorázová částka byl celolak v autolakovně. 

Nejvíce jsem investoval svého času a práce. Převážná většina dílů je můj výtvor a nedají se tedy za peníze koupit. 

Úpravy si řešíš na autě sám, nebo dáváš někam do garáže/servisu?

Veškeré úpravy si řeším sám. Samozřejmě za mnou stojí i rodina/partnerka. A to především, když jsem jeden čas při stavbě skoro bydlel v garáži. 😂 Byli jediní, kdo ve mne nepřestával věřit, že potom co jsem auto rozebral do šroubku, jej znovu poskládám nazpět a auto bude 100% pojízdné. Cenné rady a pomoc od táty, také nikdy není k zahození. Popravdě řeknu Vám, nikdy bych nevěřil, kolik místa zaberou díly z rozloženého auta. Díly byly úplně všude. V garáži i doma. 😂 

Jediné, co není má práce, je lak. Na lakování jsem Leoše odvážel do lakovny. 

Co tě přimělo si začít auto upravovat?

Odlišit se, když to dokáži. Tak jsem se do toho po 3 letech decentních úprav pustil s plnou vervou. Šel jsem si splnit svůj dětský sen o červeném Leonu mk2 s černou střechou.  

Power/Stance?

Ou… něco mezi. Co tomu říkat street? Jelikož auto používám jako daily, tak pořád koukám na praktičnost. 

Aktuální setup auta? Interiér/Exteriér/Engine/Podvozek/Kola/Audio/Ostatní úpravy

Interiér: Sedačky CUPRA, černá stropnice a obložení dveří CUPRA, přístrojová deska maxidot FR + redline a stating, přídavné budíky teplota oleje a tlaku turba (VW Scirocco R), custom středový panel (zaměněná pozice rádia a cliamtorniku), FR řadicí páka, volant (Ibiza Cupra Bocanegra) zakázkové obšití loketní opěrky a ruční brzdy,  Cliamtornik Golf 6, rádio RDC 360Pro, Dynaudio sound systém, vytlumeno. Dekory v barvě vozu, FULL LED osvětlení v interiéru (osvětlení otevíracích kliček ze Superba L&K, osvětlení nohou) 

Exteriér: Celolak, všechny plasty lakovány do černého leskukompletní originální LineaR paket, doplněný o custom spliters set, custom difuzor, custom mračítka, custom LED přední a zadní světlomety, Zpětná zrcátka z Leon 5F + dynamický blinkr

Motor: Blok motoru s převodovkou lakovaný do černé. Sání a detaily lakovány do červené. Kompletně nově převázané svazky elektriky. Kryt motoru a okolní plasty lakovány do černo/červené kombinace. SW úprava řídicí jednotky, intercooler S3, předělaný sací trakt, zbytek zatím série. 

Podvozek: Tlumiče + stabilizátory CUPRA 1P R 310, snížené pružiny EIBACH, Přední brzdy 340mm performance CUPRA 5F 300, zadní brzdy chlazené 310mm VW Scirocco R, 

Kola: EXTREME Škoda Octavia RS 245  

Prozradíš jaký jsou další plány s autem?

Nějaké plány samozřejmě mám. Co se týče výkonu, ty přijdou určitě letos, mám již připravené nové sání a hybridní turbodmychadlo je již na cestě…  

Co se týče vizuálních změn, tak stále vyčkávám, jestli je uskutečnit ještě letošní sezonu, když je tato situace. Nebo si je schovám na příští, snad už plnohodnotný rok. 

Odkud bereš inspiraci? Děláš si věci podle sebe, nebo se necháváš inspirovat třeba zahraničím? Případně odkud?

Tak jasně, koukám po webu, převážně zahraničí. Ale i když už vidím něco, co se mi líbí, snažím se do toho vložit kousek sebe a posunout to zase o kousek dál. Jen se tím inspirovat, a ne to okopírovat. Další věc je, že na dvojkové Leony, toho až tolik není. Takže koukám i po ostatních autech, co by se dalo použít a modifikovat pro moje potřeby. Takže dost věcí dělám podle sebe. 

Daily auto?

Na daily používám Leoše. Chci si své auto užívat všemi doušky. Je škoda, aby 90% času prostál v garáži, od toho jsou jiná auta. Ale popravdě, teď po té úpravě je mi jej líto brát v zimě do té soli. Takže jsem si pořídil winter káru (SEAT Altea). 

Od jara do začátku zimy je Leoš jako daily a přes zimu odpočívá v garáži a na daily je Altánka. Takže nemám daily a víkendovku, ale winter a summer car. 

Máš nějaký další auta?

SEAT Altea

Na jakejch akcích můžem tvoje auto vidět?

Letos popravdě vůbec nevím, kde se ukážeme. Záleží, co situace dovolí a jaké akce se uskuteční. Velmi rád bych navštívil Seaťácký sraz v Autokempu Seč-Pláž. V takovém našem malém Wörthu. 😂 Odkud jsem si loni odvezl krásné 3. místo ze všech zúčastněních Seatů z České a Slovenské republiky. Dále mám hledáčku European SEAT-Meeting. Což je celoevropský sraz Seatu konaný v Německu, tam budu určitě posílat přihlášku. Dále jsou to místní srazy. Za zmínku stojí českobudějovický Pokec u Mekáče (#pkcmkc). Tak uvidíme, jak to dopadne. 

Jakej je tvůj dream car, který by sis chtěl upravit k obrazu svému?

SEAT LEON 1P LineaR a už se mi to z velké části splnilo.

Víš o někom, kdo by si zasloužil mít tady článek o svým autě? Popřípadě kdo?

Je spousta krásných aut, ale když už jsem ten Seaťák, tak zmíním někdo ze svých vod. Tím bude @vintorf_cuprar400 s jeho modrou, nakoňovanou bestií. 

Co bys doporučil, vzkázal začínajícím nadšencům do úprav auta? Co si myslíš, že je ideální start?

Ideální start? Nekoupit si hlavně takzvanou „kaši“. Aby peníze netekly místo do úprav, do oprav. Za další chce to hromadu času, trpělivosti a v neposlední řadě i peněz. Bohužel auta jsou drahý koníček. Hlavně se u aut nevyplácí šetřit tam, kde to není potřeba. Ne nadarmo se říká: „Nejsem tak bohatý, abych si mohl kupovat levné věci!“

Co bys rád vzkázal závěrem?

Začínajícím autíčkářům bych rád vzkázal, aby si šli za svým snem, při úpravě svého auta a nenechali se odradit od HATERŮ! 

„Nikdy to není o tom, co si můžeš koupit, ale je to hlavně o tom, co si dovedeš sám postavit.“

Jarvis73

Díky za tvůj čas a přeju spousty úspěchů, nejen s úpravama, do budoucna!